Utrata jędrności ciała

zabiegi ujędrniające skóry

Najbardziej zauważalnymi sygnałami starzenia się skóry są pojawiające się na twarzy pierwsze zmarszczki. Problem jest jednak bardziej złożony. Z wiekiem jędrność tracą także okolice brzucha, ud, kolan czy dekoltu. Wiotczenie skóry dotyczy nie tylko osób starszych – może się także pojawiać u pacjentów, którzy poprzez odchudzanie pozbyli się nadprogramowych kilogramów. Z utratą jędrności ciała można sobie jednak poradzić stosując zbiegi kosmetologii estetycznej. Dzięki nowoczesnej terapii skórze przywraca się odpowiednią gęstość, a co za tym idzie, cała sylwetka zyskuje lepszy wygląd. Zwarta, dobrze odżywiona i nawilżona skóra jest sprężysta i elastyczna, jednak warto pamiętać, że dla utrzymania dobrej formy po zabiegach, niezbędny jest ruch, właściwa dieta i dobre nawodnienie.

nowoczesne metody terapii skóry

Jakie zabiegi ujędrniają ciało?

Niektóre z zabiegów ujędrniania skóry możesz wykonać w domu, jednak to terapia przeprowadzona w zaufanym gabinecie kosmetologii estetycznej przyniesie największe korzyści. Jeśli zechcesz skorzystać z domowych sposobów przywrócenia skórze jędrności i zdrowego wyglądu, możesz zastosować różnego rodzaju peelingi, balsamy z witaminami i antyoksydantami czy specjalną dietę. Gdy zależy Ci jednak na większej skuteczności i długotrwałych efektach stosowanych zabiegów, proponujemy nowoczesne metody terapii skóry, takie jak praparat łączący kwas hialuronowy z hydroksyapatytem wapnia, fala radiowa, podczerwień, karboksyterapia i bandaże Arosha, a także liporadiologia zwana również endomasażem. Jeśli chcesz postawić na profesjonalne zabiegi w gabinecie, warto wybrać te właśnie metody i znów cieszyć się zdrowym i jędrnym ciałem.

Opadający owal twarzy

zabiegi ujędrniające na opadający owal twarzy

Opadający owal twarzy, zwany potocznie chomikami, to jeden z objawów starzenia się skóry. Na pojawienie się tego problemu ma jednak wpływ nie tylko wiek, ale także intensywne odchudzanie czy predyspozycje genetyczne. Chomiki mogą pojawiać się nie tylko u kobiet. Jest to defekt, który dotyczy także mężczyzn. Aby zniwelować problem, warto wybrać się do gabinetu kosmetologii estetycznej i skorzystać z oferowanych tam zabiegów.

zabieg iniekcji z kolagenu na opadający owal twarzy

Przyczyny opadania owalu twarzy

Zdolność do syntezy kolagenu w skórze zmniejsza się już przed 30 rokiem życia. Kolagen to białko stanowiące budulec skóry. Spadek poziomu kolagenu skutkuje tym, że skóra traci swoją gęstość i elastyczność, a co za tym idzie, może powodować nie tylko zmiany w owalu twarzy, ale także wpływać na powstawanie zmarszczek. Problem chomików pojawia się wtedy, gdy ilość tłuszczu na twarzy zmniejsza się. Tłuszcz obecny pod skórą w okolicach oczu i skroni przemieszcza się na dół, tworząc nieestetyczne zmiany w obrębie żuchwy.

Jak poradzić sobie z opadającym owalem twarzy?

Z opadającym owalem twarzy można poradzić sobie na kilka sposobów, jednak w tym celu niezbędne jest odwiedzenie gabinetu kosmetologii estetycznej. Pomocne w pozbyciu się tego problemu mogą okazać się takie zabiegi, jak laser frakcyjny, wolumetria kwasem hialuronowym czy hydroksyapatyt wapnia. Wspomagająco można także zastosować wszelkie zabiegi ujędrniające: karboksyterapię, falę radiową w połączeniu z podczerwienią lub mezoterapię. W celu zniwelowania chomików można także poddać się zabiegowi iniekcji z kolagenu. Kolagen zregeneruje lub uzupełni braki w zniszczonych włóknach białkowych. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku. Jest całkowicie bezpieczny, gdyż nie wywołuje uczuleń i alergii.

Drugi podbródek

Kosmetologia estetyczna w walce z drugim podbródkiem

Drugi podbródek nie zawsze jest konsekwencją otyłości. Zdarza się, że osoby bez widocznej nadwagi również zmagają się z tym problemem. Na odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brody i szyi mogą mieć bowiem wpływ również czynniki genetyczne. Zazwyczaj proces ten trwa latami, więc problem dotyczy najczęściej osób dojrzałych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ta niedoskonałość urody jest trudną do zaakceptowania przypadłością i źródłem wielu kompleksów. Powoduje pogorszenie samooceny, utratę pewności siebie i obniża poczucie własnej atrakcyjności.

Sposoby pozbycia się drugiego podbródka

Sposoby pozbycia się drugiego podbródka

Klienci często pytają jak się pozbuć drugiego podbródka? Należy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i skórnych nawisów w okolicach brody i szyi nie jest zadaniem łatwym. Można oczywiście stosować ćwiczenia i przejść na odpowiednio zbilansowaną dietę, ale nie zawsze działania te przynoszą spodziewany efekt. Jeśli mimo stosowania ćwiczeń i przestrzegania diety nie udaje Ci się osiągnąć zamierzonych rezultatów i wciąż odczuwasz dyskomfort z tym związany, pora na bardziej radykalne kroki. W uporaniu się z problemem drugiego podbródka mogą pomóc zabiegi kosmetologii estetycznej, takie jak zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych multipolarnych (RF), wstrzyknięcia kolagenu czy lipoliza iniekcyjna.

Kosmetologia estetyczna w walce z drugim podbródkiem

Warto pamiętać, że w celu pozbycia się podwójnego podbródka należy nie tylko pozbyć się zbędnego tłuszczyku, ale także zadbać o jędrność skóry. Jeśli o tym zapomnisz, skóra stanie się wiotka, co może prowadzić do ponownego powstania problemu. W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej pomocne są zabiegi kosmetologii estetycznej, takie jak lipoliza iniekcyjna, kriolipoliza i karboksyterapia. Jeśli chcesz ujędrnić skórę w okolicy podbródka, skorzystaj natomiast z takich zabiegów, jak kolagen, mezoterapia bogata w składniki napinające skórę oraz zabiegów wykorzystujących technologię fal radiowych i podczerwieni. Pomocne okaże się także liftingujące działanie lasera frakcyjnego nieablacyjnego.

Cellulit

zabiegi fala radiowa i podczerwień

Cellulit, inaczej nazywany pomarańczową skórką, polega na niewłaściwym rozmieszczeniu tłuszczu w tkance podskórnej. Najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu, ale nierzadko także w okolicach ramion. Jest to nieestetyczna zmiana, z którą zmaga się wiele kobiet. O ile w zimę łatwiej go ukryć, to w lato, kiedy zakładamy bardziej skąpe stroje, może prowadzić do wielu kompleksów i utraty poczucia pewności siebie. Z cellulitem można walczyć nie tylko przy pomocy zdrowej diety, ale także poprzez poddanie się zabiegom kosmetologii.

masaż próżniowy i pod ciśnieniem

Jak powstaje cellulit?

Powodów, które mogą prowadzić do powstania cellulitu jest kilka. Przede wszystkim warto pamiętać, że często pojawia się on podczas różnych okresów cyklu miesiączkowego. W organizmie kobiety zbiera się wtedy większa ilość wody, co powoduje powstawanie nieestetycznych zmian. Występują różne stadia cellulitu. Początkowo jest to problem jedynie kosmetyczny, jednak gdy go zaniedbamy, może się nasilić i prowadzić do zaburzeń krążenia krwi i limfy w organizmie. Wbrew pozorom problem cellulitu występuje nie tylko u osób otyłych. Dotyczy także kobiet szczupłych i aktywnych fizycznie oraz tych, które mają problemy z krążeniem. Niektóre osoby są także podatne na powstawanie cellulitu z przyczyn genetycznych.

Sposoby na pozbycie się cellulitu

Jeśli zauważysz u siebie pierwsze oznaki cellulitu, warto podjąć kilka prostych kroków, aby z nim zawalczyć. Po pierwsze trzeba wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Z diety należy wykluczyć przetworzoną żywność i cukier, a postawić na zielone warzywa, kasze, pełnoziarnisty makaron i koniecznie dostarczać organizmowi dużych ilości wody. W walce z cellulitem pomagają także zabiegi kosmetologii, takie jak karboksyterapia, liporadiologia, masaż próżniowy i pod ciśnieniem, fala radiowa, podczerwień, bandaże Arosha, mezoterapia igłowa czy presoterapia.

Brukowana broda

Niwelowanie brukowanej brody

Brukowana broda, czyli defekt polegający na marszczeniu się skóry w czasie napinania mięśni, często powoduje powstawanie kompleksów. Na brodzie tworzą się nieestetyczne pofalowania, którym nie da się zapobiec, jednak można je niwelować poprzez zastosowanie zabiegów kosmetologii estetycznej. Brukowana broda powstaje w sposób naturalny i jest efektem pracy mięśni twarzy. Z uwagi na fakt, że mięsień bródkowy kształtuje mimikę twarzy, często jego zwiotczenie wpływa negatywnie na poczucie pewności siebie.

Jak powstaje brukowana broda?

Zmiany w wyglądzie podbródka wynikają z postępującego starzenia się skóry. Skóra traci jędrność i nawilżenie, co sprawia, że zagniecenia są coraz bardziej widoczne. Jeśli nie zapobiegniemy dalszemu rozwojowi defektu, zmarszczki ulegać będą systematycznemu pogłębieniu, a twarz będzie wyglądać na starszą niż w rzeczywistości. Pogłębianie się zmarszczek spowoduje, że skóra na brodzie straci dotychczasową elastyczność. Łatwo jednak pozbyć się tej przypadłości przy użyciu kwasu hialuronowego, który wypełnia nierówności strukturalne skóry. Można także wykorzystać do tego celu kolagen lub stymulatory tkankowe, takie jak hydroksyapatyt wapnia.

Niwelowanie brukowanej brody

Gabinety kosmetologii często wykonują bezbolesne zabiegi mające na celu pozbycie się brukowanej brody. Jeszcze nie tak dawno temu korekty brody można było dokonać jedynie poddając się zabiegowi chirurgicznemu, a okres rekonwalescencji był długi i bolesny. Teraz również kosmetolog może pomóc w przypadku utracenia jędrności podbródka. Stosuje się w tym celu modelowanie brody kwasem hialuronowym – zabieg może wywołać dyskomfort, więc przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. W celu pozbycia się brukowanej brody z pomocą przychodzą także innowacje kosmetologii estetycznej, takie jak kwas hialuronowy w połączeniu z hydroksyapatytem wapnia – przeprowadzenie takiego zabiegu umożliwiają nowoczesne preparaty.

Blizny

Nowoczesne metody kosmetologii estetycznej

Blizny w widocznych miejscach znacznie wpływają na utratę pewności siebie. Blizny na twarzy, szyi lub dłoniach mogą powodować stres psychiczny u osoby, która je posiada i skutkować próbami ich ukrycia. Nowoczesne metody kosmetologii estetycznej pozwalają jednak na ich znaczne zniwelowanie, a nierzadko także na całkowite pozbycie się blizn. Wyróżniamy kilka rodzajów tych zmian skórnych: blizny po trądziku, poparzeniu, zabiegu chirurgicznym czy urazach mechanicznych. Na powstawanie blizn, które są efektem gojenia się ran, ma wpływ kilka czynników. Mogą to być nie tylko właściwości biologiczne skóry, takie jak jej elastyczność czy nawilżenie, ale także predyspozycje genetyczne.

Jakie zabiegi pozwalają na pozbycie się blizn?

W celu zmniejszenia widoczności blizn lub całkowitego się ich pozbycia stosuje się różnorodne zabiegi kosmetologii estetycznej. Najpopularniejszymi zabiegami są terapia laserowa, mikrodermabrazja, mezoterapia (zarówno igłowa, jak i mikroigłowa), peeling chemiczny oraz terapia przy pomocy osocza bogatopłytkowego.

całkowite pozbycie się blizn

Skuteczność leczenia blizn

Zastosowanie wyżej wymienionych zabiegów pozwala na odbudowanie pewności siebie i przywrócenie komfortu psychicznego i fizycznego pacjentów. Warto pamiętać, że metody opisane w tym artykule często można ze sobą łączyć, co zwiększa prawdopodobieństwo skutecznego pozbycia się blizn. Większość terapii przeprowadzanych przez Instytut Luisa jest całkowicie bezbolesna, ale dla komfortu klientów podczas bardziej inwazyjnych zabiegów stosujemy znieczulenie miejscowe przy pomocy specjalistycznych kremów czy maści, a także spraye chłodzące, zmrożone okłady żelowe i rolki Krio.

Asymetria ust

Z pewnością każda kobieta marzy o kształtnych, pięknych ustach. Jednak nie zawsze natura spełnia nasze wyobrażenia o pięknie. Tutaj z pomocą przychodzi kosmetologia estetyczna. Przy pomocy kwasu hialuronowego w łatwy sposób można wykonać korekty, aby usta nabrały wyrazu.

Przyczyny asymetrycznych ust

Asymetria ust może być nie tylko wrodzona. Istnieje kilka przyczyn nabytych, które sprawiają, że wargi stają się asymetryczne. Są to m.in. takie przypadki, jak wada zgryzu, czy asymetria dynamiczna. Do powstania asymetrii ust może się także przyczynić aparat ortodontyczny. Ponadto na kształt ust wpływają takie czynniki, jak zaburzenia pracy mięśni, blizny powypadkowe czy blizny po opryszczkach. Nierzadko także asymetryczne usta są efektem nieprawidłowo wykonanych zabiegów, takich jak niewłaściwe wprowadzenie pod skórę kwasu hialuronowego.

Rodzaje asymetrii ust

Asymetrię ust można podzielić na co najmniej dwa rodzaje. Zależy to m.in. od tego, jaki podział stosujemy. Najczęściej nieproporcjonalność warg klasyfikujemy z uwagi na umiejscowienie oraz kształt. Wyróżniamy także asymetrię statyczną i dynamiczną. Asymetria związana z umiejscowieniem to zaburzenia w wyglądzie prawej lub lewej strony warg. Kształt natomiast dotyczy wargi górnej lub dolnej. Asymetria statyczna najbardziej widoczna jest, kiedy twarz przybiera naturalny wyraz, a dynamiczna podczas uśmiechania się, mówienia czy pozostałych ruchów mimicznych.

Jak poradzić sobie z asymetrią ust?

Nieproporcjonalność warg może być w prosty sposób niwelowana poprzez wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Jest to mukopolisacharyd naturalnie występujący w skórze. Zabieg polega na iniekcji kwasu o żelowej konsystencji, który wprowadzany jest bezpośrednio pod skórę. Przed aplikacją kwasu można wykonać makijaż permanentny ust, który nadaje wargom kontur, dzięki czemu po zabiegu kwasem usta będą wyglądać jeszcze lepiej. Często w przypadku wypełniania ust stosuje się znieczulenie miejscowe, jednak nie zawsze jest ono konieczne.

Małe usta

Zabiegi powiększania ust

Nie ma jednego powszechnie obowiązującego kanonu kobiecego piękna. Kryteria oceny kobiecej urody zmieniały się wielokrotnie na przestrzeni lat. I chociaż ideał piękna jest wartością zmienną, to pewne cechy wyglądu kobiety stanowią niezmiennie o jej atrakcyjności. Do takich cech należy wielkość, regularny kształt i zdrowy wygląd ust. Kobiety o pełnych kształtnych ustach postrzegane są jako bardziej kobiece i zmysłowe. Wiele kobiet marzy o tym, by sięgnąć tak pojmowanego ideału i rzucić wyzwanie naturze, która nie obdarzyła ich na tyle hojnie, by były zadowolone. Kształt i wielkość ust są bowiem uwarunkowane genetycznie, nie mamy wpływu na to, co dziedziczymy po naszych przodkach.


Czynniki wpływające na wielkość ust

Poza czynnikami genetycznymi, które dotyczą kobiet w każdym wieku, na wielkość ust mają także wpływ procesy starzenia się – spowolnienie syntezy kolagenu, utrata lipidowej warstwy ochronnej, spadek ilości kwasu hialuronowego w tkankach oraz małe ich nawodnienie mogą spowodować zmniejszenie objętości ust. Bywa, że deformacja ust jest efektem urazu mechanicznego (np. wypadku). Małe, wąskie usta o asymetrycznym kształcie mogą nadawać twarzy nieprzyjemny zacięty wyraz i zaburzać jej harmonię. Nikt nie chce być tak postrzegany, więc trudno się dziwić, że taka sytuacja powoduje dyskomfort i chęć dokonania zmian.

Małe usta Luisa Instytut


Zabiegi powiększania ust

Najbezpieczniejszym i najpowszechniej stosowanym zabiegiem powiększania i modelowania
ust jest wypełnianie ich metodą iniekcji usieciowanym kwasem hialuronowym. Zabieg
pozwala nie tylko skorygować kształt ust i poprawić ich jędrność, dzięki niemu również skóra
wokół ust staje się lepiej nawilżona i bardziej elastyczna.

Bryczesy

pozbycie się bryczesów na udach

Nazwa bryczesy kojarzona jest z modelem spodni przeznaczonych do jazdy konnej. W medycynie estetycznej oznacza natomiast nawis skórny w obrębie ud, który powstaje, kiedy skóra traci jędrność. Na skórze można zauważyć wałeczki i grudki tłuszczu, które często zaburzają prawidłowe proporcje całej sylwetki. Jest to problem natury estetycznej, z którym ciężko sobie poradzić przy pomocy samych ćwiczeń. Niekiedy defekt może być spowodowany obrzękiem limfatycznym i być objawem poważnych problemów ze zdrowiem. Bryczesy mogą się pojawić nie tylko u osób z nadwagą, ale także u pacjentów z cienką i mało elastyczną skórą. Warto pamiętać, że poza zabiegami medycyny estetycznej w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej najważniejsza jest profilaktyka. Duże znaczenie ma odpowiednia, niskokaloryczna dieta, która dostarcza organizmowi niezbędnych witamin i antyutleniaczy. Warto wyeliminować z niej tłuszcze nasycone i cukier. Ważny jest także ruch – aktywność fizyczna pomaga utrzymać efekty przeprowadzonych zabiegów. Można również wspomagać się masażami zwiększającymi przepływ limfy i ukrwienie tkanek oraz prysznicami wykonywanymi naprzemiennie zimną i ciepłą wodą.

nawis skórny w obrębie ud

Jakie zabiegi pomagają w pozbyciu się bryczesów?

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które pozwalają na pozbycie się bryczesów na udach. Wśród nich znajdują się:

  • karboksyterapia,
  • bandaże Arosha,
  • liporadiologia,
  • fala radiowa,
  • podczerwień,
  • presoterapia,
  • mezoterapia igłowa,
  • kolagen.

W Instytucie Luisa każdy zabieg dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie maksymalnych korzyści terapeutycznych.

WordPress › Błąd