Makijaż permanentny, tak naprawdę hasło większości znane. Idąc drogą dedukcji to makijaż, który ma być trwały na określony czas.
A jak to w zasadzie wygląda od strony technicznej?
Makijaż permanentny towarzyszy Nam już od wielu lat. Ale tak naprawdę to ostatnie 5 lat spowodowały tak wielkie zainteresowanie wśród klientek, ale również linergistek.
Dawne metody są chyba wszystkim znane.
Makijaż permanentny brwi był bardzo wyraźny. Brew na każdym odcinku długości była dokładnie tak samo napigmentowana. Pigmenty były gorszej jakości. Dodatkową wadą pigmentacji z tamtych czasów są blizny przez zbyt głębokie wprowadzenie igły, gdzie już włoski nie urosną. Bardzo często pigment był zbyt głęboko osadzony, co skutkowało późniejszym odbarwianiem się w kolory od zielonego po niebieski i granatowy. Dlatego też, w obecnym czasie na popularności zyskują zabiegi, dzięki którym można usunąć stary makijaż permanentny. Kiedyś na makijaż permanentny zgłaszały się głównie Panie w wieku 40-50 lat, aby podkreślić łuk brwiowy, bądź przyciemnić naturalną brew.
Jak to wygląda teraz?
Tak naprawdę już nie ma żadnej granicy wiekowej, klientkami salonów stają się młode dziewczyny w wieku 20 lat.
Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.
Nowoczesne metody makijażu permanentnego pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu. Dlatego twarz klientki bez makijażu może wyglądać subtelnie, nie przerysowanie. Jest to jeden z powodów, dla których klientki
w młodym wieku już sięgają po takie zabiegi.
Drugim
powodem jest oczywiście wygoda, kto z Nas nie marzy o wstaniu
z
łóżka w gotowym make’upie?
Kolejnym
jest przede wszystkim trwałość. To dość trudny temat,
bo w
zależności od osoby i jej podejścia może być to zarówno zaletą
jak
i wadą. Dlaczego?
Makijaż
permanentny kojarzony jest jako trwały efekt, „na lata”. Obecne
metody pozwalają na delikatny efekt utrzymujący się około 2-3
lata
z koniecznością dopigmentowywania. Powodem jest m.in
płytsza pigmentacja. Dla klientek, które właśnie chcą uzyskać
wspomniany efekt „na lata” będzie to na pewno minus. Dla mnie
jest to olbrzymi plus, ponieważ jak już można zauważyć na
przestrzeni lat „moda na brwi” się zmienia. Tutaj mamy ten
komfort, że jeśli po 2-3 latach powstaną nowe metody będące
wtedy na topie, nie ma żadnych przeciwskazań aby poddać takie brwi
innej metodzie pigmentacji. Bez konieczności wykonywania
wielokrotnych sesji laserowego usuwania makijażu permanentnego.
Jakie wyróżniamy współczesne metody?
Makijaż permanentny technika włoskowa
Pozwala na stworzenie takiego rysunku brwi, aby jak najbardziej przypominał wyglądem naturalną brew. Linergistka pigmentuje linie przypominające włos. Technika ta pozwala optycznie zagęścić brwi oraz skorygować ubytki.
Makijaż permanentny technika microblading
Microblading, inaczej rekonstrukcja brwi metodą piórkową. Jest to metoda pozwalająca uzyskać bardzo naturalny efekt. Linie poprowadzone przez linergistkę mają do złudzenia przypominać naturalne włoski. Wykonywany jest za pomocą nożyków. Ostrze pozwala na wprowadzenie pigmentu do warstwy kolczystej naskórka, dzięki czemu uzyskujemy precyzyjny makijaż.
Makijaż permanentny technika Ombre
Inaczej zwana metoda cienia. Jest to jedna z bezpieczniejszych metod, ponieważ polega na „drapaniu” skóry igłą. Pracując płytko zapobiegamy powikłaniom jak powstawanie blizn, czy też zmiana koloru brwi przez zbyt głębokie osadzenie barwnika w skórze. W metodzie tej dochodzi do powstawania kropeczek, pixeli, które dzięki pracy warstwowej nakładają się na siebie tworząc trójwymiarowy efekt. Charakterystyczne w tej metodzie jest to, że początek brwi jest jaśniejszy od reszty. Brew jest jaśniejsza u nasady i mocniej nasycona przy końcówce. Metoda ombre pozwala na uzyskanie naturalnego efektu jak po hennie czy makijażu brwi.
A która metoda Ciebie najbardziej przekonała?
Mgr kosmetologii
Sandra Świątek