Mezoterapia mikroigłowa

OPIS TECHNOLOGII

MicroPen to bardzo wszechstronne urządzenie, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach.

Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Automatycznie wysuwający się kardidż (zawsze jednorazowy!) z 12 lub 36 igłami zwiększa dodatkowo efektywność poprzez kontrolowane wywołanie stanu zapalnego ale także wzmożonej przenikalności substancji aktywnych.

 

WSKAZANIA

  • rewitalizacja i odmłodzenie skóry
  • spłycenie zmarszczek
  • ujędrnienie skóry
  • przebarwienia pozapalne i posłoneczne
  • redukcja zmarszczek i blizn
  • blizny potrądzikowe

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU

Na tydzień przed zabiegiem odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi. Skóra nie powinna być bezpośrednio po opalaniu.

 

PRZEBIEG

Zabieg z zastosowaniem MicroPena trwa 45-60 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry. Możemy wykonać mikronakłuwanie o głębokości od 0,5 mm do 2,5 mm, kontrolując głębokość w trakcie zabiegu. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.

Zazwyczaj dolegliwości te zmniejszają się z godziny na godzinę. Jednak dla dużego komfortu naszych klientów zalecamy wykonywanie pierwszego zabiegu w piątek.

 

EFEKTY

– stymulacja napięcia skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny

– zmniejszenie widoczności zmarszczek

– redukcja przebarwień

– redukcja blizn i rozstępów

– odżywienie skóry

 

PRZECIWWSKAZANIA

– ciąża i karmienie piersią

– choroby nowotworowe

– nieunormowana cukrzyca

– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

– stany zapalne

– opryszczka

– zły stan ogólny (gorączka)