OPIS TECHNOLOGII
Kriolipoliza to nowoczesny zabieg wykorzystujący zimno w walce ze zbędną tkanką tłuszczową, który polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe narażone na działanie niskich temperatur są doprowadzane do rozpadu. Lipidy z komórek tłuszczowych są transportowane przez układ limfatyczny. Proces działa jedynie na tkankach tłuszczowych, nie ingerując w stan skóry, mięśni czy nerwów. Zabieg jest nieinwazyjny i działa bezpośrednio w miejscu poddanym kriolipolizie: brzuch, boczki, uda, podbródek.
WSKAZANIA
Wskazaniem do zamrażania tkanki tłuszczowej jest tkanka tłuszczowa zlokalizowana miejscowo, głównie w okolicach brzucha, zewnętrznych części ud, dolnych pleców, na ramionach i pośladkach, a także obecność ,,drugiego podbródka”.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU KRIOLIPOLIZY
Z uwagi na to, że wątroba będzie musiała metabolizować dużą ilość zamrożonej tkanki tłuszczowej po zabiegu, konieczne jest jej oszczędzanie przynajmniej tydzień przed zabiegiem oraz dwa tygodnie po zabiegu. Nie należy spożywać nadmiernych ilości potraw zawierających tłuszcze trans (m.in. chipsy, paluszki, krakersy, frytki, pączki, ciasta), kofeiny (kawa, cola), cukru oraz alkoholu, gdyż obciążają one wątrobę. Zalecamy również zwiększyć ilość wypijanej wody.
PRZEBIEG ZABIEGU KRIOLIPOLIZY
Po przeprowadzeniu wywiadu i wykluczeniu przeciwskazań do wykonania zabiegu, obszar zabiegowy zostaje zabezpieczony specjalnym podkładem antyodmrożeniowym. Kolejnym krokiem jest ustawienie odpowiednich parametrów na urządzeniu i przyłożenie głowicy, która zasysa skórę i wymraża komórki tłuszczowe. Rozmiar głowicy jest dobierany stosownie do obszaru ciała.
EFEKTY KRIOLIOLIZY
Efekty zamrażania tkanki tłuszczowej za pomocą kriolipolizy nie są widoczne zaraz po wykonaniu zabiegu. Organizm potrzebuje czasu, aby pozbyć się obumarłym komórek tłuszczowych. Zbędna tkanka tłuszczowa usuwana jest naturalnie w trakcie procesu metabolicznego. Pierwsze efekty są widoczne już po około 30 dniach.
PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU KRIOLIPOLIZY
- Choroby nowotworowe
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Nieleczone nadciśnienie tętnicze
- Stany nadwrażliwości na zimno
- Zespół Sudecka, zespół Raynauda
- Schorzenia wątroby
- Cukrzyca
- Choroba wrzodowa
- Zmiany skórne, ropne schorzenia skóry
- Nadmierna labilność emocjonalna wyrażająca się potliwością skóry
- Zapalenie miedniczek nerkowych i pęcherza moczowego
- Stany wyniszczenia i osłabienia
- Niewydolność krążeniowa, zaburzenia rytmu serca
- Choroba wieńcowa, zaawansowana miażdżyca
- Wady zastawek serca
- Obecność miejscowych odmrożeń
- Krioglobulinemia, kriofibrynogemia
- Wkładka domaciczna (dotyczy zabiegu na brzuch)
- Świeża opalenizna lub epilacja w miejscu zabiegu mniej niż 5 dni przed zabiegiem kriolipolizy
- Duże rozstępy i blizny w obszarze zabiegowym, uszkodzenie skóry, egzema, stan zapalny w miejscu zabiegu
- Hipoproteinemia
- Nosicielstwo wirusa HIV