Kwas hialuronowy i usta do Selfi

Usta jak u Ageliny Jolie i twarz jak u nastolatki- czyli co może w dzisiejszych czasach zrobić kwas hialuronowy:-)

Wszyscy wiemy, ze kwas hialuronowy to magiczna substancja, która może zrobić wiele dla naszej urody/ jak i szkody- jeśli wykonuje ją osoba bez odpowiedniej wiedzy czy doświadczenia.

Ale czy na wszystkich działa tak samo?

Czy każdy może poddać się, np. zabiegowi powiększania ust z kwasem hialuronowym?

A czy powiększanie ust oznacza to samo co modelowanie ust kwasem?

Czy każda zmarszczka nadaje się do wypełnienia kwasem hialuronowym?

Czy to samo stężenie kwasu będzie użyte dla mamy jak i córki?

A może są przypadki kiedy powinniśmy wybrać inną metodę?

W poniższym tekście postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania, na które już często ciężko nam znaleźć informacje w otaczających nas mediach, a bywają też sytuacje, gdy wstydzimy się lub nie wiemy jak zapytać.

Obecnie na rynku jest wielu dobrych producentów kwasu hialuronowego- i są to już substancje bezpieczne, przebadane pod kątem alergii czy działań niepożądanych. Oczywiście każdy producent prześciga się obecnie zarówno w TV , radiu, jak i w prasie kolorowej w komplementowaniu i stawianiu na piedestał właśnie swojego produktu:-)

Jednakże aby produkt został dopuszczony na rynek musi on spełnić wszelkie normy i uzyskać certyfikaty i pozwolenia by być stosowanym do tego typu zabiegów- zawsze możemy poprosić też o zobaczenie tego typu pozwoleń/certyfikatów dopuszczenia na rynek kosmetologii estetycznej.

Obecnie nie ma najlepszego produktu, są takie, które zawierają znieczulenie w ampułkostrzykawce lub nie, są takie które są bardziej plastyczne lub mniej, są też takie, które są promowane przez celebrytów lub nie:-/

No i różnią się on czystością i substancjami pomocniczymi- natomiast jeśli preparat jest dopuszczony do obrotu musi spełniać pewne normy prawne i bezpieczeństwa.

Dlatego jeśli widzimy, że preparat jest nie wiadomego pochodzenia, ktoś nie chce nam ujawnić jego nazwy lub cena jest podejrzanie niska…..zastanowiłabym się nad wykonaniem takiego zabiegu.

Kwasy hialuronowe mają różnego rodzaju stężenia, a więc stopień lepkości i stabilności, dzięki temu te stosowane do volumetrii nie spłyną nam z policzków a te które mają być bardziej plastyczne/ płynne stosowane są, np. na zmarszczki nad górną wargą lup w okolicy oczu. Specjalista kosmetologii estetycznej u którego wykonujemy zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym powinien dać nam możliwość wyboru, powinien zapytać/ porozmawiać/doradzić, czy chcemy tylko nawilżyć kwasem hialuronowym czerwień wargową ust aby uzyskać efekt bardzo subtelny, jak po błyszczyku, tzw.”refresh ust”, czy wolimy usta bardziej wydatne, np. jak usta paryskie.

Artysta, bo tak też trzeba nazwać osobę, która zajmuje się profilowaniem/uwydatnianiem ust powinna też z nami porozmawiać o ich kształcie. Czy chcemy uwydatnić tzw. „łuk kupidyna”, czy chcemy by wargi były wywinięte czy nie.

Każdy potrafi wprowadzić igłę i nacisnąć tłok, ale już nie każdy potrafi wyprofilować usta kwasem hialuronowym- bo to sztuka:-)

Nie zawsze też kwas hialuronowy jest dobry dla każdego, dobry specjalista powinien zaproponować nam inne/ alternatywne metody rozwiązania naszego problemu, przykładowo, tzw. wypełnianie doliny łez nie będzie dobre dla każdego, gdyż niektórzy mają zły drenaż limfatyczny i tendencję do gromadzenia się wody, przez co może powstać tzw. „efekt Tyndala”- zgrubienie pod okiem i dużo dłuższy czas rozpuszczania się kwasu- kwas nabiera wody często gdy jesteśmy niewyspani, zatrzymujemy wodę, ale dużo wolniej się degraduje z organizmu…..oczywiście na wszystko są rozwiązania, ale przecież w tym przypadku wystarczyłoby poinformować klienta, że nie jest to w przypadku jego oczu najlepsze rozwiązanie i można, np., zaproponować tu serie mezoterapii igłowej pod oczy z peptydami biomimetycznym, laser zagęszczający skórę , czy fale radiową z podczerwienią.

A u niektórych wystarczy kilka wskazówek:-): wyspać się, zrobić dobry drenaż limfatyczny okolicy oka, używać dobrego kremu pod oczy z końcówką chłodzącą.

Musimy pamiętać, że nie każdy zabieg dobry dla koleżanki będzie też zabiegiem dobrym dla nas. A dobry specjalista kosmetologii estetycznej omówi nam wszelkie metody na rynku estetycznym, a nawet nie będzie się bał nam zaproponować poszukania na rynku innego sprzętu- który to będzie najlepszy dla nas, a on nim nie dysponuje:-)

Dokładnie to samo będzie tyczyć się innych okolic naszych oczu, nie w każdym wieku kwas hialuronowy usieciowany czyli stosowany w tym przypadku jako wypełniacz będzie najlepszym rozwiązaniem- volumetria, zmarszczki mimiczne, zmarszczki palacza, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo- wargowe czy zmarszczki marionetki- te wszystkie okolice uparcie chcemy wypełniać kwasem hialuronowym, dlaczego?

Bo nawet nie przyjdzie nam do głowy, że są inne skuteczne metody na podniesienie owalu twarzy, uwydatnienie kości policzkowych, wygładzenie naszych zmarszczek śmiechowych czy tych nieestetycznych zmarszczek nad górną wargą, które tylko z nazwy są zmarszczkami palacza, bo w dzisiejszych czasach mogą się tworzyć, choćby od zbyt dużej ilości robionych selfi:-))))))