Revitalash- kultowa odżywka do rzęs

Czas na piękne, naturalne i długie rzęsy…

Pewniewiele osób czytając ten artykuł pomyśli sobie..”kolejna przeciwniczka sztucznych rzęs albo aha … „reklama jakiegoś nowego produktu”. Ale Ci którzy znają już podejście Instytutu Luisa wiedzą,że publikujemy tylko sprawdzone i fachowe informacjeoraz często opieramy się o badania kliniczne.

A więc moim celem nie jest chwalenie czy wystawienie negatywnej opiniina temat jakiejkolwiek odżywki do rzęs a uświadomienie Was (naszych czytelników) na temat skąd się wzięły tego typuprodukty, czy na pewno działają oraz jaki mają wpływ na naszorganizm- no w końcu wszelkie tego typu odżywki aplikujemybezpośrednio na błonę w okolicy oka- czy jest to bezpieczne?

Jak zawsze rynek nas nie zawodzi i od kilku lat zasypuje kolejnymi „cudownymi preparatami”, które to mają na celu nie tylko wydłużyć/pogrubić nasze rzęsy ale także zmienić nasze życie:-)

 

Wszystko zaczęło się pewnego dnia, kiedy mąż postanowił ofiarować swojej żonie wyjątkowy prezent… Wynalazcą receptury pierwszej na rynku odżywki do rzęs (później oczywiście powstały kolejne nowe produkty do brwi, owłosionej skóry głowy a także kosmetyki) Revitalash jest Doktor Michał Brinkenhoff.- lekarz ze specjalizacją w okulistyce.

 

Revitalash był prezentem dla żony Gayle, która zachorowała na raka piersi.  Agresywna chemioterapia uszkodziła jej piękne rzęsy, które stałysię rzadkie i kruche. Kochający mąż chciał wspomóc żonę nietylko psychicznie ale także pomóc jej w odzyskaniu pięknych rzęs-jak wiadomo jednym z atutów kobiecości.

 

Intensywne poszukiwania naukowe doktora Brinkenhoffa i zespołu utalentowanych chemików oraz kosmetologów, doprowadziły do opracowania takiej receptury produktu, dzięki której rzęsy Gayle po okresie pięciutygodni zastosowania, stały się witalne i piękne.

 

Tak właśnie powstała cudowna odżywka- kiedyś dostępna dla nielicznych dziś już dla każdej kobiety i Ciebie gdyż kupisz jąu nas:-) REVITALASH. Gayle i Michał Brinkenhoff przeznaczają część dochodu ze sprzedaży Revitalash na badania dotyczące raka piersioraz inicjatywy edukacyjne z tym związane.

 

Często czujemy się bezradni, gdy ktoś, kogo kochamy cierpi. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem pomóc mojej żonie w powrocie do zdrowia. Patrzyłem jak cieszy się ze swoich pięknie wyglądających rzęs i nabiera sił do walki z chorobą.”

Dr Michał Brinkenhoff

Przez wiele lat producent Revitalash posiadał patent na swój produkt agdy wygasł, kolejne firmy na rynku zaczęły zasypywać nas synonimami odżywki do rzęs dr Brinkenhoffa. Czysą równie skuteczne? A co najważniejsze czy są równie bezpieczne?


DziałanieEyelash Conditioner Revitalash jest potwierdzone w wielu badaniach klinicznych. Produkt jest przebadany dermatologicznie, nie powoduje podrażnień, hipoalergiczny.

 • Produkt testowany dermatologicznie
 • Produkt testowany oftalmologicznie
 • Nie wywołuje alergii
 • Nie powoduje podrażnień
 • Brak widocznych zmian w kolorze siatkówki (a tak dzieje się czasem w wyniku stosowania innych produktów)
 • Produkt można bezpiecznie stosować z soczewkami kontaktowymi
 • Produkt można bezpiecznie aplikować na rzęsy

 

Formuła zawiera zagęszczacz, a więc produkt pozostaje tam, gdzie został
zaaplikowany – nie sączy się na powierzchnię oka.

Testykliniczne nie wykazują żadnego wpływu na ciśnienie wewnątrzgałkowe [1]

 

W badaniach klinicznych:
90% badanych stwierdziło, że ich rzęsy wyglądają lepiej [2]
Ponad 97% badanych stwierdziło poprawę wyglądu swoich rzęs już
w ciągu 3 tygodni stosowania produktu! [3]

 

[1] Badanie Evalulab, styczeń 2010.
[2] Badanie Evalulab, luty 2011.
[3] Badanie AMA, marzec 2010.

WYNIKI powyższych badań

Szkodliwość dla oczu: 28-go dnia badania okulista nie stwierdził negatywnych skutków stosowania produktu. Co więcej, nie odnotowano statystycznie istotnej różnicy w średnim CWG między 0-wym a 28-mym dniem badania.

Tolerancja: Produkt był dobrze tolerowany przez wszystkie badane kobiety. 28-go dnia badania okulista nie odnotował żadnych oznak podrażnienia, natomiast 79% badanych kobiet odpowiedziało w kwestionariuszu, że nie wystąpiły u nich oznaki nietolerancji Testowanego Produktu. 3 spośród badanych kobiet zgłosiły „lekkie” tymczasowe podrażnienie utrzymujące się przez 2 dni, natomiast jedna kobieta zgłosiła podrażnienie utrzymujące się przez 3 dni.

Skuteczność kosmetyku: Na podstawie kwestionariuszy wypełnionych przez badane kobiety 28-go dnia badania uzyskano następujące wyniki:

 • 68% kobiet zgłosiło poprawę wyglądu swoich rzęs po czterech tygodniach stosowania (Patrz rys. 1).
 • 32% kobiet zaobserwowało zmiany w wyglądzie swoich rzęs już po 14 dniach stosowania Testowanego Produktu.
 • Kolejnych 26% kobiet zaobserwowało zmiany w wyglądzie swoich rzęs po 21 dniach stosowania Testowanego Produktu.
 • 94% kobiet doceniło “łatwość aplikacji” Testowanego Produktu.

WNIOSKI

 • Wykazano, że Testowany Produkt jest bezpieczny dla oczu. Okulista biorący udział w badaniu nie zgłosił jakichkolwiek negatywnych reakcji u którejkolwiek z kobiet po codziennym stosowaniu Testowanego Produktu przez 28 dni, nie stwierdził też znaczących zmian CWG.
 • Z samooceny przeprowadzonej przez badane kobiety wynika, że Testowany Produkt był przez nie dobrze tolerowany, jedynie 4 kobiety zgłosiły tymczasowe podrażnienie.
 • Laboratorium badawcze stwierdziło, że Testowany Produkt „nie podrażnia oczu” i że „można go bezpieczne stosować jako odżywkę do rzęs.”

Odżywka do rzęs jest alternatywą dla wielu osób które zmagają się z krótkimi rzęsami lub chciałyby ale ze względu na np. alergię nie mogą pozwolić sobie na przedłużanie rzęs.