REWOLUCJA W USUWANIU ZMIAN SKÓRNYCH-PLAZMA ARC

Od kilku lat na rynku istnieje urządzenie, dzięki któremu w szybki i nieinwazyjny sposób możemy usunąć włókniaki, brodawki, kurzajki.

Tych zmian skórnych bardzo często przybywa nam z wiekiem. Etiopatogeneza nie jest do końca znana, ale na pewno wpływ na zwiększenie liczby zmian włókniaków ma promieniowanie słoneczne.

Same w sobie włókniaki skórne jeśli nie są zmianami złośliwymi (jeśli nie jesteśmy pewni dobrze jest przebadać taką zmianę pod dermatoskopem lub u dermatologa), nie są zmianami, które mają wpływ na nasze zdrowie.

Jednak w dzisiejszych czasach, gdzie wygląd i estetyka mają ogromne znaczenie mogą być dla nas zmorą- zwłaszcza gdy lokalizują się w widocznych miejscach typu twarz, szyja, dłonie.

Miejscem, w którym lokalizacja takich zmian jest niepożądana są także pachwiny, pod piersiami u kobiet czy pod pachami- te miejsca są o tyle niebezpieczne, że w bardzo łatwy sposób możemy uszkodzić zmianę skórną (choćby biustonoszem) i doprowadzić do jej ciągłego uszkodzenia- co może mieć już przykre konsekwencje. Ta sama sytuacja może zdarzać się w obrębie szyi, gdzie często mamy do czynienia z „haczeniem” przez biżuterie.

Dotychczas stosowano metody, które po pierwsze nie dawały dla nas zadowalającego efektu, po drugie bardzo często zmiany skórne się odnawiały…ale pojawiła się Plazma ARC.

Jak działa technologia ukryta w Plazmie ARC?

Urządzenie wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania.

Ponadto pod wpływem generowanej plazmy, włókna kolagenowe i elastynowe stymulowane są do odbudowy, dzięki czemu nowy naskórek jest elastyczny.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu plazmy ARC?

Oczywiście jak do każdego zabiegu z użyciem specjalistycznego sprzętu tak i tu będziemy musieli wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. W pierwszej kolejności nasz wykwalifikowany personel przeprowadzi z Państwem wywiad zdrowotny, po którym dopiero można być zakwalifikowanym do zabiegu.

Główne przeciwwskazania to: ciąża, karmienie piersią, epilepsja, rozrusznik serca, implanty.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu usuwania kurzajki, brodawki, włókniaka Plazmą ARC?

Zabieg nie wymaga od nas specjalnego przygotowania, jednak nie zaleca się go wykonywać w okresie nasłonecznienia. Skóra musi być zdrowa w obrębie zmiany, muszą być wykluczone przeciwwskazania do zabiegu. Przez kolejne dwa tygodnie nie należy planować wystawiania zmian na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego oraz nie moczenie miejsca zabiegowego (sauna, basen, kąpiele).

Czy są jakieś specjalne zalecenia po zabiegowe?

Przede wszystkim miejsce po zabiegu usunięcia włókniaka, brodawki czy kurzajki musi być zachowane w bezwzględnej czystości (w Instytucie Luisa personel zaopatrzy osobę poddawaną zabiegowi w odpowiednie środki). Nie może być w miejscu zabiegowym kontaktu ze zwierzętami czy brudnymi powierzchniami. Do dwóch tygodni nie zaleca się moczenia a także pocenia obszaru zabiegowego skóry. W zależności od obszaru zabiegowego czasem personel zaleca noszenie oddychającego plastra.

Powstałego po zabiegu strupka nie należy zdrapywać, najlepiej by samoistnie odpadł. Zmianę bezwzględnie należy chronić przed promieniowaniem słonecznym tzw. blokerami słonecznymi (w razie potrzeby środki takie są dostępne w Instytucie Luisa a personel z miłą chęcią doradzi w wyborze).

Czy zabieg usuwania włókniaków, brodawek, kurzajek jest bolesny, jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg usunięcia brodawek, kurzajek czy też włókniaków trwa od kilku sekund do kilku minut. Sam zabieg nie jest bolesny,ale odczuwalna jest generowana przez urządzenie wysoka temperatura. Aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu, na 20 minut przed nakładane jest znieczulenie w formie kremu.

Czy podczas zabiegu występuje krwawienie?

Zabieg Plazmą ARC nie wywołuje krwawienia i nekrozy otaczających tkanek, ponieważ jego działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej.