Asymetria ust

Z pewnością każda kobieta marzy o kształtnych, pięknych ustach. Jednak nie zawsze natura spełnia nasze wyobrażenia o pięknie. Tutaj z pomocą przychodzi kosmetologia estetyczna. Przy pomocy kwasu hialuronowego w łatwy sposób można wykonać korekty, aby usta nabrały wyrazu.

Przyczyny asymetrycznych ust

Asymetria ust może być nie tylko wrodzona. Istnieje kilka przyczyn nabytych, które sprawiają, że wargi stają się asymetryczne. Są to m.in. takie przypadki, jak wada zgryzu, czy asymetria dynamiczna. Do powstania asymetrii ust może się także przyczynić aparat ortodontyczny. Ponadto na kształt ust wpływają takie czynniki, jak zaburzenia pracy mięśni, blizny powypadkowe czy blizny po opryszczkach. Nierzadko także asymetryczne usta są efektem nieprawidłowo wykonanych zabiegów, takich jak niewłaściwe wprowadzenie pod skórę kwasu hialuronowego.

Rodzaje asymetrii ust

Asymetrię ust można podzielić na co najmniej dwa rodzaje. Zależy to m.in. od tego, jaki podział stosujemy. Najczęściej nieproporcjonalność warg klasyfikujemy z uwagi na umiejscowienie oraz kształt. Wyróżniamy także asymetrię statyczną i dynamiczną. Asymetria związana z umiejscowieniem to zaburzenia w wyglądzie prawej lub lewej strony warg. Kształt natomiast dotyczy wargi górnej lub dolnej. Asymetria statyczna najbardziej widoczna jest, kiedy twarz przybiera naturalny wyraz, a dynamiczna podczas uśmiechania się, mówienia czy pozostałych ruchów mimicznych.

Jak poradzić sobie z asymetrią ust?

Nieproporcjonalność warg może być w prosty sposób niwelowana poprzez wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Jest to mukopolisacharyd naturalnie występujący w skórze. Zabieg polega na iniekcji kwasu o żelowej konsystencji, który wprowadzany jest bezpośrednio pod skórę. Przed aplikacją kwasu można wykonać makijaż permanentny ust, który nadaje wargom kontur, dzięki czemu po zabiegu kwasem usta będą wyglądać jeszcze lepiej. Często w przypadku wypełniania ust stosuje się znieczulenie miejscowe, jednak nie zawsze jest ono konieczne.