Blizny

Blizny w widocznych miejscach znacznie wpływają na utratę pewności siebie. Blizny na twarzy, szyi lub dłoniach mogą powodować stres psychiczny u osoby, która je posiada i skutkować próbami ich ukrycia. Nowoczesne metody kosmetologii estetycznej pozwalają jednak na ich znaczne zniwelowanie, a nierzadko także na całkowite pozbycie się blizn. Wyróżniamy kilka rodzajów tych zmian skórnych: blizny po trądziku, poparzeniu, zabiegu chirurgicznym czy urazach mechanicznych. Na powstawanie blizn, które są efektem gojenia się ran, ma wpływ kilka czynników. Mogą to być nie tylko właściwości biologiczne skóry, takie jak jej elastyczność czy nawilżenie, ale także predyspozycje genetyczne.

Jakie zabiegi pozwalają na pozbycie się blizn?

W celu zmniejszenia widoczności blizn lub całkowitego się ich pozbycia stosuje się różnorodne zabiegi kosmetologii estetycznej. Najpopularniejszymi zabiegami są terapia laserowa, mikrodermabrazja, mezoterapia (zarówno igłowa, jak i mikroigłowa), peeling chemiczny oraz terapia przy pomocy osocza bogatopłytkowego.

całkowite pozbycie się blizn

Skuteczność leczenia blizn

Zastosowanie wyżej wymienionych zabiegów pozwala na odbudowanie pewności siebie i przywrócenie komfortu psychicznego i fizycznego pacjentów. Warto pamiętać, że metody opisane w tym artykule często można ze sobą łączyć, co zwiększa prawdopodobieństwo skutecznego pozbycia się blizn. Większość terapii przeprowadzanych przez Instytut Luisa jest całkowicie bezbolesna, ale dla komfortu klientów podczas bardziej inwazyjnych zabiegów stosujemy znieczulenie miejscowe przy pomocy specjalistycznych kremów czy maści, a także spraye chłodzące, zmrożone okłady żelowe i rolki Krio.