Cellulit

Cellulit, inaczej nazywany pomarańczową skórką, polega na niewłaściwym rozmieszczeniu tłuszczu w tkance podskórnej. Najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu, ale nierzadko także w okolicach ramion. Jest to nieestetyczna zmiana, z którą zmaga się wiele kobiet. O ile w zimę łatwiej go ukryć, to w lato, kiedy zakładamy bardziej skąpe stroje, może prowadzić do wielu kompleksów i utraty poczucia pewności siebie. Z cellulitem można walczyć nie tylko przy pomocy zdrowej diety, ale także poprzez poddanie się zabiegom kosmetologii.

masaż próżniowy i pod ciśnieniem

Jak powstaje cellulit?

Powodów, które mogą prowadzić do powstania cellulitu jest kilka. Przede wszystkim warto pamiętać, że często pojawia się on podczas różnych okresów cyklu miesiączkowego. W organizmie kobiety zbiera się wtedy większa ilość wody, co powoduje powstawanie nieestetycznych zmian. Występują różne stadia cellulitu. Początkowo jest to problem jedynie kosmetyczny, jednak gdy go zaniedbamy, może się nasilić i prowadzić do zaburzeń krążenia krwi i limfy w organizmie. Wbrew pozorom problem cellulitu występuje nie tylko u osób otyłych. Dotyczy także kobiet szczupłych i aktywnych fizycznie oraz tych, które mają problemy z krążeniem. Niektóre osoby są także podatne na powstawanie cellulitu z przyczyn genetycznych.

Sposoby na pozbycie się cellulitu

Jeśli zauważysz u siebie pierwsze oznaki cellulitu, warto podjąć kilka prostych kroków, aby z nim zawalczyć. Po pierwsze trzeba wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Z diety należy wykluczyć przetworzoną żywność i cukier, a postawić na zielone warzywa, kasze, pełnoziarnisty makaron i koniecznie dostarczać organizmowi dużych ilości wody. W walce z cellulitem pomagają także zabiegi kosmetologii, takie jak karboksyterapia, liporadiologia, masaż próżniowy i pod ciśnieniem, fala radiowa, podczerwień, bandaże Arosha, mezoterapia igłowa czy presoterapia.