Drugi podbródek

Drugi podbródek nie zawsze jest konsekwencją otyłości. Zdarza się, że osoby bez widocznej nadwagi również zmagają się z tym problemem. Na odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brody i szyi mogą mieć bowiem wpływ również czynniki genetyczne. Zazwyczaj proces ten trwa latami, więc problem dotyczy najczęściej osób dojrzałych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ta niedoskonałość urody jest trudną do zaakceptowania przypadłością i źródłem wielu kompleksów. Powoduje pogorszenie samooceny, utratę pewności siebie i obniża poczucie własnej atrakcyjności.

Sposoby pozbycia się drugiego podbródka

Sposoby pozbycia się drugiego podbródka

Klienci często pytają jak się pozbuć drugiego podbródka? Należy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i skórnych nawisów w okolicach brody i szyi nie jest zadaniem łatwym. Można oczywiście stosować ćwiczenia i przejść na odpowiednio zbilansowaną dietę, ale nie zawsze działania te przynoszą spodziewany efekt. Jeśli mimo stosowania ćwiczeń i przestrzegania diety nie udaje Ci się osiągnąć zamierzonych rezultatów i wciąż odczuwasz dyskomfort z tym związany, pora na bardziej radykalne kroki. W uporaniu się z problemem drugiego podbródka mogą pomóc zabiegi kosmetologii estetycznej, takie jak zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych multipolarnych (RF), wstrzyknięcia kolagenu czy lipoliza iniekcyjna.

Kosmetologia estetyczna w walce z drugim podbródkiem

Warto pamiętać, że w celu pozbycia się podwójnego podbródka należy nie tylko pozbyć się zbędnego tłuszczyku, ale także zadbać o jędrność skóry. Jeśli o tym zapomnisz, skóra stanie się wiotka, co może prowadzić do ponownego powstania problemu. W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej pomocne są zabiegi kosmetologii estetycznej, takie jak lipoliza iniekcyjna, kriolipoliza i karboksyterapia. Jeśli chcesz ujędrnić skórę w okolicy podbródka, skorzystaj natomiast z takich zabiegów, jak kolagen, mezoterapia bogata w składniki napinające skórę oraz zabiegów wykorzystujących technologię fal radiowych i podczerwieni. Pomocne okaże się także liftingujące działanie lasera frakcyjnego nieablacyjnego.