Opadający owal twarzy

Opadający owal twarzy, zwany potocznie chomikami, to jeden z objawów starzenia się skóry. Na pojawienie się tego problemu ma jednak wpływ nie tylko wiek, ale także intensywne odchudzanie czy predyspozycje genetyczne. Chomiki mogą pojawiać się nie tylko u kobiet. Jest to defekt, który dotyczy także mężczyzn. Aby zniwelować problem, warto wybrać się do gabinetu kosmetologii estetycznej i skorzystać z oferowanych tam zabiegów.

zabieg iniekcji z kolagenu na opadający owal twarzy

Przyczyny opadania owalu twarzy

Zdolność do syntezy kolagenu w skórze zmniejsza się już przed 30 rokiem życia. Kolagen to białko stanowiące budulec skóry. Spadek poziomu kolagenu skutkuje tym, że skóra traci swoją gęstość i elastyczność, a co za tym idzie, może powodować nie tylko zmiany w owalu twarzy, ale także wpływać na powstawanie zmarszczek. Problem chomików pojawia się wtedy, gdy ilość tłuszczu na twarzy zmniejsza się. Tłuszcz obecny pod skórą w okolicach oczu i skroni przemieszcza się na dół, tworząc nieestetyczne zmiany w obrębie żuchwy.

Jak poradzić sobie z opadającym owalem twarzy?

Z opadającym owalem twarzy można poradzić sobie na kilka sposobów, jednak w tym celu niezbędne jest odwiedzenie gabinetu kosmetologii estetycznej. Pomocne w pozbyciu się tego problemu mogą okazać się takie zabiegi, jak laser frakcyjny, wolumetria kwasem hialuronowym czy hydroksyapatyt wapnia. Wspomagająco można także zastosować wszelkie zabiegi ujędrniające: karboksyterapię, falę radiową w połączeniu z podczerwienią lub mezoterapię. W celu zniwelowania chomików można także poddać się zabiegowi iniekcji z kolagenu. Kolagen zregeneruje lub uzupełni braki w zniszczonych włóknach białkowych. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku. Jest całkowicie bezpieczny, gdyż nie wywołuje uczuleń i alergii.