Blizny

Blizny to zmiany, które w mniejszym lub większym stopniu szpecą obraz skóry. Najczęściej są następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku tkanką łączną włóknistą. Blizny tworzą się w miejscu urazu mechanicznego, oparzenia lub mogą być spowodowane wcześniej występującymi zmianami trądzikowymi.

1. Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na korzystaniu z bezpiecznego, medycznego dwutlenku węgla, który wprowadzany jest pod skórę małą, cienką igłą. Można go stosować na twarz oraz inne części ciała, które wymagają poprawy w mało inwazyjny sposób. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Karboksyterapia powoduje lepsze ukrwienie i odnowę skóry, przyspiesza gojenie, powoduje wygładzenie i spłycenie blizn, przywraca jędrność i elastyczność skóry.

2. Mezoterapia mikroigłowa

Dermapen to bardzo wszechstronne urządzenie, które wykonuje pionowe mikronakłucia skóry (0,5mm-2,5mm) za pomocą jednorazowego kartridża, co uruchamia naturalne procesy regeneracyjne prowadzące do remodelingu tkanki. Samo nakłuwanie skóry i wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego daje bardzo korzystne efekty, stymulując fibroblasty (komórki skóry) do syntezy kolagenu i elastyny. Dodatkowo frakcjonowanie skóry pomaga głębiej wprowadzić substancje aktywne z preparatu dedykowanego na blizny, prowadzając do niwelowania nieestetycznych zmian.

3. Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest metodą, która powoduje widoczne spłycenie blizn. Poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej ilości preparatu zawierającego takie składniki jak: kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, czynniki wzrostu, aminokwasy, bezpośrednio w skórę dochodzi do jej widocznego wygładzenia. Taki koktajl składników odżywczych mobilizuje skórę właściwą do odbudowy, dzięki czemu blizny stają się mniej widoczne. Zabieg poprawia jakość naskórka oraz skóry właściwej za sprawą samych nakłuć oraz dzięki właściwościom zastosowanych składników aktywnych.

4. Laser frakcyjny nieablacyjny

Laser frakcyjny, wywołuje kontrolowany stan zapalny poprzez uszkodzenie  naskórka, pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki (pozwala to na skrócenie okresu gojenia się skóry) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie odbudowy fibroblasty (komórki skóry) wytwarzają nowe włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn. Dodatkowo następuje rozświetlenie, odmłodzenie skóry oraz zmniejszenie porów. Najlepsze efekty daje seria 2-3 zabiegów lub terapia łączona.

5. Peelingi chemiczne

W Instytucie Luisa pracujemy na profesjonalnych preparatach marki Mediderma, działających złuszczająco, dzięki którym można zniwelować nieestetyczne zmiany na skórze. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga specjalnego wcześniejszego przygotowania. Ważne by po przeprowadzonym zabiegu unikać promieniowania UV oraz stosować kremy z filtrem. Mamy całą gamę kwasów, które dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta i blizn które chcemy usunąć.

Można również połączyć wykonanie określonego peelingu chemicznego z mezoterapią mikroigłową, co zwiększa skuteczność zabiegu.

Salon kosmetyczny