Depilacja laserowa

OPIS TECHNOLOGII DEPILACJI LASEROWEJ

Depilacja laserowa polega na usuwanie zbędnego i niechcianego owłosienia na ciele które stanowi często duży problem. Każda z metod do tej pory dostępnych na rynku nie gwarantowała stałych efektów, dlatego pojawienie się laserów diodowych zrewolucjonizowało ten obszar kosmetologii.

To najnowsza technologia depilacji laserowej na rynku, która opiera się o bezpieczne i skuteczne rozwiązania takie jak światłowody, które transmitują impuls świetlny odpowiedzialny za usuwanie owłosienia. Jest to precyzyjny sprzęt, którym można depilować każdy obszar ciała, nawet na delikatne i wrażliwe miejsca: depilacja bikini, pach, rąk, depilacja wąsika, depilacja nóg (uda, łydki).

Urządzenie Coolite PRO

Kuracja laserem diodowym jest praktycznie bezbolesna za sprawą częstotliwości aż 10 impulsów na sekundę, a cały zabieg trwa znacznie krócej od tych, które do tej pory były oferowane przez konkurencyjne salony kosmetyczne.

WSKAZANIA DEPILACJI LASEROWEJ

  • w stanach zapalnych skóry po depilacjach chemicznych, woskiem i goleniu
  • w celach kosmetycznych – na wszystkie części ciała celem pozbycia się niechcianego owłosienia
  • u mężczyzn mających problem z przerzedzeniem odrostu po goleniu
  • wrastające włosy
  • szybki odrost włosów po innych metodach depilacji

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ

Aby zabieg depilacji laserowej był efektywny , na cztery tygodnie przed nim nie powinno się wyrywać włosków ani stosować kremów do depilacji. Przychodząc na wizytę, należy mieć ogoloną skórę maszynką jednorazową . Niewskazane jest smarowanie jej balsamem. Skóra przed zabiegiem nie może być opalana.

Depilacja laserowa Katowice

PRZEBIEG DEPILACJI LASEROWEJ

Podczas konsultacji określany jest rodzaj skóry i jej fototyp i na tej podstawie dobierane są parametry.
Operator lasera najpierw maluje białą kredką obszary zabiegowe i zamalowuje znamiona, pieprzyki, itp. następnie głowica lasera przykładana jest miejsce przy miejscu na obszar poddawany zabiegowi (nogi, uda, łydki, pachy, ręce, wąsik, bikini). Może pojawić się uczucie ciepła i „igiełek”. Pojawi się również zaczerwienienie. To znak, że energia trafiła we włos i mocno rozgrzała skórę wokół mieszka. Głowica chłodząca redukuje odczucie dyskomfortu podczas zabiegu.

Laser diodowy korzysta z selektywnej dynamiki światła i ciepła, a więc wiązka światła jest absorbowana przez włoski i ich barwnik, nie przez skórę. Tym samym, zniszczeniu ulegają wyłącznie cebulki zbędnego owłosienia, a tkanki skóry pozostają całkowicie nietknięte i bezpieczne. Taka depilacja gwarantuje długotrwałe efekty, bez bólu, bez zagrożenia.

EFEKTY DEPILACJI LASEROWEJ

Zaczerwienienie i obrzęk zanikają w ciągu 2-3 godzin. Konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna. Laser uszkadza włosy, które są w aktywnej fazie wzrostu, czyli podczas jednego zabiegu usuniętych ostaje ok. 30 proc. włosów. Aby mieć gładką skórę, zabieg należy powtórzyć 6 razy w odstępach od 4 do 6 tygodni. Skuteczność depilacji laserowej zależy od odcienia włosów i typu karnacji. Im większy jest kontrast pomiędzy kolorem skóry i włosów, tym zabieg przynosi lepsze rezultaty.

usuwanie zbędnego i niechcianego owłosienia

PRZECIWWSKAZANIA DEPILACJI LASEROWEJ

Włosków nie można usuwać, gdy masz świeżą opaleniznę, bierzesz antybiotyki, stosujesz kremy z retinolem, leki światłouczulające (np. antydepresanty, przeciwzapalne), cierpisz na fotodermatozy, bielactwo, łuszczycę, liszaj płaski, masz opryszczkę. Przeciwwskazaniem są również włosy rude, siwe, blond.

NAJCZĘŚCIEJ DEPILOWANE OBSZARY

  • pachy
  • wąsik
  • bikini – bikini głębokie oraz bikini płytkie
  • ręce
  • nogi (uda oraz łydki)