Depilacja laserowa

OPIS TECHNOLOGII DEPILACJI LASEROWEJ

Depilacja laserowa polega na usuwanie zbędnego i niechcianego owłosienia na ciele które stanowi często duży problem. Każda z metod do tej pory dostępnych na rynku nie gwarantowała stałych efektów, dlatego pojawienie się laserów diodowych zrewolucjonizowało ten obszar kosmetologii.

Urządzenie Coolite PRO to najnowsza technologia depilacji laserowej na rynku, która opiera się o bezpieczne i skuteczne rozwiązania takie jak światłowody, które transmitują impuls świetlny odpowiedzialny za usuwanie owłosienia. Jest to precyzyjny sprzęt, którym można depilować każdy obszar ciała, nawet na delikatne i wrażliwe miejsca: depilacja bikini, pach, rąk, depilacja wąsika, depilacja nóg (uda, łydki).

Urządzenie Coolite PRO

Kuracja laserem diodowym Coolite PRO jest praktycznie bezbolesna za sprawą częstotliwości aż 10 impulsów na sekundę, a cały zabieg trwa znacznie krócej od tych, które do tej pory były oferowane przez konkurencyjne salony kosmetyczne.

WSKAZANIA DEPILACJI LASEROWEJ

  • w stanach zapalnych skóry po depilacjach chemicznych, woskiem i goleniu
  • w celach kosmetycznych – na wszystkie części ciała celem pozbycia się niechcianego owłosienia
  • u mężczyzn mających problem z przerzedzeniem odrostu po goleniu
  • wrastające włosy
  • szybki odrost włosów po innych metodach depilacji

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ

Aby zabieg depilacji laserowej był efektywny , na cztery tygodnie przed nim nie powinno się wyrywać włosków ani stosować kremów do depilacji. Przychodząc na wizytę, należy mieć ogoloną skórę maszynką jednorazową . Niewskazane jest smarowanie jej balsamem. Skóra przed zabiegiem nie może być opalana.

Kuracja laserem diodowym Coolite PRO

PRZEBIEG DEPILACJI LASEROWEJ

Podczas konsultacji określany jest rodzaj skóry i jej fototyp i na tej podstawie dobierane są parametry.
Operator lasera najpierw maluje białą kredką obszary zabiegowe i zamalowuje znamiona, pieprzyki, itp. następnie głowica lasera przykładana jest miejsce przy miejscu na obszar poddawany zabiegowi (nogi, uda, łydki, pachy, ręce, wąsik, bikini). Może pojawić się uczucie ciepła i „igiełek”. Pojawi się również zaczerwienienie. To znak, że energia trafiła we włos i mocno rozgrzała skórę wokół mieszka. Głowica chłodząca redukuje odczucie dyskomfortu podczas zabiegu.

Laser diodowy korzysta z selektywnej dynamiki światła i ciepła, a więc wiązka światła jest absorbowana przez włoski i ich barwnik, nie przez skórę. Tym samym, zniszczeniu ulegają wyłącznie cebulki zbędnego owłosienia, a tkanki skóry pozostają całkowicie nietknięte i bezpieczne. Taka depilacja gwarantuje długotrwałe efekty, bez bólu, bez zagrożenia.

EFEKTY DEPILACJI LASEROWEJ

Zaczerwienienie i obrzęk zanikają w ciągu 2-3 godzin. Konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna. Laser uszkadza włosy, które są w aktywnej fazie wzrostu, czyli podczas jednego zabiegu usuniętych ostaje ok. 30 proc. włosów. Aby mieć gładką skórę, zabieg należy powtórzyć 6 razy w odstępach od 4 do 6 tygodni. Skuteczność depilacji laserowej zależy od odcienia włosów i typu karnacji. Im większy jest kontrast pomiędzy kolorem skóry i włosów, tym zabieg przynosi lepsze rezultaty.

usuwanie zbędnego i niechcianego owłosienia

PRZECIWWSKAZANIA DEPILACJI LASEROWEJ

Włosków nie można usuwać, gdy masz świeżą opaleniznę, bierzesz antybiotyki, stosujesz kremy z retinolem, leki światłouczulające (np. antydepresanty, przeciwzapalne), cierpisz na fotodermatozy, bielactwo, łuszczycę, liszaj płaski, masz opryszczkę. Przeciwwskazaniem są również włosy rude, siwe, blond.

NAJCZĘŚCIEJ DEPILOWANE OBSZARY

  • pachy
  • wąsik
  • bikini – bikini głębokie oraz bikini płytkie
  • ręce
  • nogi (uda oraz łydki)