Kosmetologia estetyczna

Coraz częściej na zabiegi medycyny estetycznej decydują się nie tylko Panie, ale także Panowie. Mężczyźni dbają o swój wygląd, który pozwala im czuć się lepiej i być bardziej pewnym siebie. Wizerunek jest istotnym elementem, który okazje się, że jest pomocny w aspekcie spraw biznesowych. Skóra męska różni się od skóry damskiej, jednakże ulega takim samym procesom starzenia się – z upływem czasu staje się mniej elastyczna i jędrna. Zaczynają na niej pojawiać się zmarszczki i bruzdy. Skóra traci swoją objętość, blask i zdrowy wygląd.

U mężczyzn, tak samo jak u kobiet, może się pojawić się asymetria ust. Rozwiązaniem takich problemów są zabiegi medycyny estetycznej. W Instytucie Luisa mamy do zaproponowania wiele zabiegów, które zniwelują niechciane defekty estetyczne. Możemy zaliczyć do nich zabiegi z kwasem hialuronowym, który jest elastyczną, plastyczną substancją, uzupełniającą miejsca  gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Dzięki niemu możemy także likwidować asymetrię ust.

Świetnym rozwiązaniem są również stymulatory tkankowe, które działają przeciwstarzeniowo, ujędrniająco, poprawiają gęstość i jakość skóry. Odbudowują strukturę skóry, kolagenu i elastyny. Dzięki stymulacji naturalnie zachodzących procesów w skórze, możliwe jest uzyskanie naturalnego efektu na dłużej.

W Instytucie pracujemy na sprawdzonych, medycznych preparatach, dzięki którym możemy uzyskać świetne efekty zabiegowe. Jednym z bestselerów jest terapia biomimetyczna, który stanowi połączenie peptydów biomimetycznych z sieciowanym kwasem hialuronowym- co pozwoliło na uzyskanie stymulatora tkankowego z wypełniaczem. Substancje te pozwalają na rozluźnienie, odmłodzenie starzejącej się skóry, przywracając jej młody wygląd. Stabilizowany kwas hialuronowy połączony ze skondensowanym kompleksem peptydowym pozwala wypełnić umiarkowane zmarszczki oraz fałdy przy zachowaniu naturalnej mimiki twarzy.  Destrukcja kolagenu jest główną przyczyną utraty jędrności i struktury, która objawia się z wiekiem. Kolagen stanowi strukturalną podstawę budowy skóry właściwej. Jest to  białko fibrylarne, wytwarzane przez fibroblasty (komórki tkanki łącznej), budującej warstwę skóry właściwej, są one odpowiedzialne nie tylko za jego syntezę, ale także za rozkład. Zachowanie właściwej proporcji pomiędzy syntezą a degradacją kolagenu jest istotne dla prawidłowej funkcji tkanki łącznej. Tropokolagen typu I jest podstawowym składnikiem kolagenu występującego w organizmie.

W Instytucie mamy do zaproponowania iniekcje kolagenu, w postaci tropokolagenu typu I, czyli takiego samego, jaki jest syntetyzowany przez fibroblasty powoduje, że jest on wbudowywany w strukturę biorusztowania, tworzonego przez dojrzałe włókna kolagenowe. Zastosowanie iniekcji z tropokolagenu daje możliwość przesunięcia równowagi pomiędzy procesem biodegradacji, a odtwarzaniem biorusztowania, na korzyść tego ostatniego, przyczyniając się do spowolnienia procesów starzenia i odzyskania prawidłowej struktury skóry i tkanki podskórnej.

W Instytucie Luisa mamy wypełniacze kwasem hialuronowym dedykowane specjalnie dla mężczyzn. „Intense Man” został zaprojektowany z dużą liczbą wiązań sieciujących PEG i wysokim stężeniem kwasu hialuronowego, dla stworzenia wypełniacza o wysokiej kohezyjności i twardości. Preparat pozostaje w miejscu, w którym został umieszony, nie przemieszcza się. Dzięki dużym właściwościom liftingującym wymagana jest mniejsza ilość preparatu do podania w celu wypełnienia zmarszczek. „Stimulate Man” to odpowiedni wypełniacz do przywrócenia objętości, gdyż stanowi połączenie kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia (stymulatora tkankowego).

Innym świetnym sposobem na przebudowę struktury skóry i jej odmłodzenie jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, nieablacyjnego. Laser wywołuje kontrolowany stan zapalny poprzez uszkodzenie  naskórka, pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki (pozwala to na skrócenie okresu rekonwalescencji) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie odbudowy fibroblasty wytwarzają nowe włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza (poprawia się owal twarzy, podnosi opadająca powieka). Daje to widoczny efekt odmłodzenia skóry. Najlepsze efekty, utrzymujące się nawet do 2 lat, uzyskujemy przy wykonaniu serii 2-3 zabiegów. Nieinwazyjnym liftingiem twarzy jest liporadiologia, która wykorzystuje działanie podczerwieni, fali radiowej i masażu próżniowego. Światło podczerwone i fala radiowa przenikają w głąb, pobudzając odpowiednie partie do pracy, w tym do naturalnej produkcji kolagenu – źródła młodości. W ten sposób można skutecznie zatrzymać proces starzenia, a nawet go cofnąć.

Salon kosmetyczny Sosnowiec