Modelowanie sylwetki

Tkanka tłuszczowa jest istotna dla człowieka, gdyż spełnia ważne funkcje m.in. termiczną, ale także chroni przed urazami mechanicznymi oraz stanowi rezerwę energii. Czasem jednak, pewne czynniki takie jak: niewłaściwy tryb życia, dostarczanie organizmowi zbyt duże ilości energii w stosunku do jej zużycia, brak aktywności fizycznej, zażywanie niektórych leków, predyspozycje genetyczne, mogą doprowadzić do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała np. brzuchu czy udach. Zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej stanowią świetny dodatek do prawidłowo dobranej diety i aktywności fizycznej, prowadzący do modelowania sylwetki. Są również idealnym rozwiązaniem na problem z wiotką skórą, która może pojawić się po stracie zbędnych kilogramów.

1. Kriolipoliza

Kriolipoliza jest zabiegiem wykorzystującym  działanie zimna na tkanki. Okazuje się, że adipocyty (komórki tłuszczowe), w których odkładają się trójglicerydy, są wrażliwsze na oddziaływanie niskiej temperatury niż inne komórki organizmu i obumierają już przy temperaturze 40C. Zabieg wywołuje lokalny stan zapalny, a dzięki niemu eliminowane są martwe adipocyty z organizmu. Lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane do układu limfatycznego i metabolizowane w największym stopniu przez wątrobę. Zabieg jest nieinwazyjny i skuteczny na lokalnie zgormadzoną tkankę tłuszczową np. na brzuchu, boczkach, udach, podbródku, ramionach.  Po kriolipolizie organizm potrzebuje czasu, aby pozbyć się obumarłym komórek tłuszczowych. Zbędna tkanka tłuszczowa usuwana jest naturalnie w trakcie procesu metabolicznego. Pierwsze efekty są widoczne już po około 30 dniach.

2. Liporadiologia

Liporadiologia to bezpieczny, przyjemny zabieg wykonywany za pomocą urządzenia które stanowi połączenie 4 technologii: fali radiowej, podczerwieni, masażu podciśnieniowego oraz masażu profilowanymi rolkami.  Każdy jeden element pobudza inny obszar skóry i poprawia procesy biologiczne, jakie zachodzą w tkankach. Odpowiednio dobrana głowica do obszaru zabiegowego wciąga skórę tworząc próżnie i następnie poddaje ją działaniu fali radiowej i podczerwieni. Seria zabiegów pozwala na wymodelowanie sylwetki, a także ujędrnienie skóry w okolicy poddawanej zabiegowi, co jest istotne po stracie zbędnych kilogramów.

3. Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu sylwetki i jest przeznaczony dla osób borykającym się z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, której nie mogą pozbyć się ćwiczeniami czy dietą. Do tkanki tłuszczowej zostaje podany roztwór z detergentem (dezoksycholanem sodu). Detergent ten rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową adipocytów (komórek tłuszczowych). Preparat z tłuszczem transportowany jest do wątroby i wydalany z organizmu poprzez nerki. Lipoliza iniekcyjna pozwala na nieinwazyjne wymodelowanie sylwetki tak, aby odzyskała ona swój atrakcyjny, smukły wygląd. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i polega na likwidowaniu zastałej tkanki tłuszczowej. Najlepsze efektu uzyskujemy po wykonaniu serii 4-5 zabiegów.

4. Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa wykonywana jest przy lokalnym nadmiarze tkanki tłuszczowej oraz przy utracie jędrności i napięcia skóry różnych partii ciała. Podczas zabiegu wstrzykiwane są koktajle zawierające składniki aktywne, takie jak: krzemionka, kofeina, wyciąg z liści karczocha, wyciąg z nostrzyka żółtego  i rutyny, pirogronian sodowy oraz L‑ karnityna. Ich zadaniem jest usprawnienie mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Zabieg poprawia jakość naskórka oraz skóry właściwej za sprawą samych nakłuć oraz dzięki właściwościom zastosowanych składników aktywnych.

5. Kolagen na wiotką skórę

Około 40% kolagenu organizmu znajduje się w skórze. Zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy syntezą, a degradacją kolagenu jest istotne dla zachowania prawidłowej funkcji tkanki łącznej. Wiąże się to z utrzymaniem odpowiedniej jędrności i elastyczności skóry. Dzięki medycznemu kolagenowi, który podajemy iniekcyjnie w obszar zabiegowy, jesteśmy w stanie zregenerować i uzupełnić braki zniszczonych włókien białkowych. Zabieg jest całoroczny, bezpieczny, nie wywołuje alergii i uczuleń. Seria zabiegowa przyspiesza procesy metaboliczne w adipocytach (komórkach tłuszczowych), prowadząc do szybszego spalania tłuszczu. Następuje zagęszczenie, ujędrnienie i rewitalizacja skóry, co jest istotne, kiedy skóra zaczyna wiotczeć m.in. po utracie zbędnych kilogramów.

6. Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na korzystaniu z bezpiecznego, medycznego dwutlenku węgla, który wprowadzany jest pod skórę małą, cienką igłą. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Komórki tłuszczowe są wrażliwe na dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu, co powoduje ich zniszczenie i eliminację z organizmu. Dodatkowo dochodzi do poprawy krążenia, rozszerzenia naczyń i lepszego odżywienia oraz dotlenienia skóry.