Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka często pojawiają się na twarzy oraz nogach. Dla wielu osób są one źródłem kompleksów, na szczęście można je zamknąć, aby przestały być widoczne. Cera z problemami naczyniowymi to efekt upośledzenia krążenia skórnego. Prawidłowo naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą w zależności od zmieniających się warunków. Gdy ten naturalny mechanizm zostanie zaburzony, naczynia rozszerzają się, tworząc teleangiektazje, natomiast kurczą się bardzo opornie. Kruchość naczyń związana jest z ich podwyższoną przepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych.W konsekwencji dochodzi do powstania rozlanego i rozległego rumienia, uczucia pieczenia, podrażnienia i rozgrzania.Patologiczna struktura naczynka pod wpływem ciśnienia krwi doprowadza do jego trwałego rozszerzenia.

Laser diodowy

Laser którym zamyka się naczynka krwionośne na twarzy i nogach wykorzystuje zjawisko fotokoagulacji i fototermolizy selektywnej. Wiązka światła emitowana przez laser absorbowana jest głównie przez hemoglobinę czyli barwnik naszej krwi. Odpowiednia dobrana wiązka lasera po zetknięciu z barwnikiem jakim jest tu hemoglobina powoduje koagulację i obkurczenie oraz kolejno zamknięcie naczynia na twarzy oraz nogach. Jest to bezpieczna metoda, która nie pozostawia śladów, a dolegliwości bólowe są zredukowane do minimum. W przypadku pojedynczych zmian zazwyczaj wystarcza jeden do dwóch zabiegów. Większa ilość pękniętych naczynek wymaga kilku zabiegów.

Istotnym aspektem przy cerze naczyniowej i skłonności do pękania naczynek jest prawidłowa pielęgnacja domowa, unikanie gorących i pikantnych potrwa, unikanie alkoholu, papierosów, promieniowanie UV, gorących kąpieli, sportów wyczynowych. Nie należy stosować peelingów mechanicznych. Warto sięgnąć po takie składniki jak: wyciąg z kasztanowca, arniki górskiej, oczaru wirginijskiego, rutynę, nagietek lekarski, ceramidy, oleje roślinne (NNKT), zieloną herbatę, skrzyp polny, bisabolol.

Salon kosmetyczny Sosnowiec